Jak sponzorovat?

Naši sponzoři:

Rodiče našich dětí nám poskytují nejrůznější sponzorské dary, kterých si velmi vážíme a chceme za ně poděkovat:

• nákup hraček
  • doplňování výtvarného materiál
  • peněžité dary

Ještě jednou děkujeme!
Je možné sponzorovat přímo MŠ?

Z hlediska možného odpočtu poskytnutého daru od základu daně je možné sponzorovat MŠ. Je dobré vědět, že MŠ použije případný sponzorský dar na zajištění základní činnosti školky (například nákup vybavení do tříd či zahrady, hraček, atd.).

Jaké jsou podmínky pro sponzoring?

Zákon 586/1992Sb. o dani z příjmu stanoví jiné podmínky pro fyzické osoby a jiné pro osoby právnické (s.r.o., a.s., apod.)

Fyzické osoby
- hodnota daru minimálně 2% ze základu daně nebo alespoň 1.000,- Kč
- maximálně 10% ze základu daně

Právnické osoby
- hodnota daru minimálně 2.000,- Kč
- maximálně 5% ze základu daně
- odpočet nemohou uplatnit subjekty, které nejsou založeny za účelem podnikání

Uplatní daňový odpočet i zaměstnanec?

Ano, uplatní. Zaměstnanec předloží vždy v lednu svému zaměstnavateli doklady o poskytnutých darech v předchozím roce a zaměstnavatel mu v rámci ročního zúčtování záloh na daň z příjmu vrátí příslušný přeplatek na dani zpravidla s únorovou nebo březnovou mzdou. Pokud si zaměstnanec vyhotovuje vlastní daňové přiznání, provede si vyúčtování sám v rámci tohoto daňového přiznání.

Kolik ve skutečnosti ušetřím poskytnutím daru na daních?

To záleží na výši poskytnutého daru. Velmi zjednodušeně lze říci, že při daru ve výši např. 1 000 Kč se o tuto částku sníží základ daně, a poplatník „ušetří“ 15 %, tj. 150 Kč.

Mohu ovlivnit účel použití daru?

Ano, jako doklad o poskytnutí daru uzavřete s MŠ jednoduchou darovací smlouvu a v té je možno ujednat i konkrétní účel použití daru, který je pak pro obdarovaného závazný.

Mohu poskytnout věcný dar?

Ano, je však předem třeba se dohodnout o konkrétním předmětu daru. MŠ může například používat jen vybavení s příslušnými atesty, kterými jsou předměty schváleny pro danou věkovou kategorii dětí, atd. Z tohoto pohledu je praktičtější poskytnout dar finanční a pořízení příslušných věcí ponechat na personálu MŠ.
Poděkování všem rodičům a dobrodincům pro rok 2018/2019

Chceme poděkovat opravdu všem, kteří jakkoliv přispívají naší škole - hmotným darem, finančně, pomocí, radou a nebo podporou. Moc si Vás vážíme a jsme rádi, že společné úsilí vede ke spokojené spolupráci.

Kino Réna

Dne 27.11.2019 půjdou děti na fimovou pohádku ...

Divadelní představení

Dne 12.11.2019 bude v mateřské škole divadelní představení.

Poptávka pracovního místa

Poptávka pracovního místa Ředitelství Mateřské školy Na Úvoze Ivančice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace přijme na úvazek 0,3 hodin denně kvalifikovanou učitelku mateřské školy s nástupem ihned. Platové zařazení dle NV č. 341/2017 Sb.. Nabídky zasílejte na adresu: MŠ Na Úvoze 1550/1 66491 Ivančice Telefon 546451504 Za MŠ Na Úvoze Ivančice: Minaříková Bronislava, ředitelka MŠ V Ivančicích 31.8.2018

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign